mail tel
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > XVII. ROČNÍK OTEVŘENÝCH SKLEPŮ VE VÍTONICÍCH - Ohlédnutí

XVII. ROČNÍK OTEVŘENÝCH SKLEPŮ VE VÍTONICÍCH - OhlédnutíStejně jako v předchozích letech, tak i letos první červencová sobota patřila Vítonicím. Spolek Vítonických vinařů, z. s. s podporou Ministerstva zemědělství, senátora Mgr. Tomáše Třetiny, MAS Znojemského vinařství a obce Vítonice, pořádal již XVII. ročník otevřených sklepů.
Počasí se vydařilo a návštěvnost byla akorát. V sedmnácti otevřených sklepech bylo možno ochutnat přes 180 skvělých vzorků nejen od místních ale i přespolních vinařů. Výborné jídlo, soutěž v tahání vína speciálním tufrem a pro opravdové borce velkoobjemovým koštýřem či soutěž v pojídání hroznových bobulí na čas - to vše zde bylo k mání. K poslechu hráli Jaksepatří a cimbálová muzika Lidová hudba Za Oponou, kterou později vystřídala skvělá country kapela Sklep Bojs. Samozřejmě ani Mužský pěvecký sbor ze Skalice nemohl chybět. Letos nám přibyla opět další dřevořezba z dílny Martina Lichevníka – socha sklepního strašidla Faulence Huhly.       
Zpěv a smích bylo slyšet až do ranního kuropění a my děkujeme nejen Vám, kteří jste si s námi tento den tak užili, ale i vinařům, dobrovolníkům, obecnímu úřadu a všem ostatním, kdo se na přípravách jakkoliv podíleli.

Těšíme se opět za rok 6. 7. 2024 - NA SHLEDANOU.